припинила діяльність, увійшла до складу Новобілоуської громади

З ДНЕМ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ !

Дата: 21.11.2020 09:21

В Україні щороку 21 листопада відзначають День Гідності та Свободи.

Цей день присвячений двом революціям, які відбулися в Україні – Помаранчевій революції, яка була у 2004 році, та Революції Гідності – у 2013 році.

13 листопада 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка було встановлено свято свободи. Введення пам'ятної дати - це спроба донести майбутнім поколінням українців правдиву інформацію про найважливіші події країни початку XXI століття.

Все почалося в день початку Помаранчевої революції 22 листопада 2004 року. Тоді українці вийшли на головну площу країни, проводили акції громадянської непокори і домоглися повторних виборів, коли завдяки фальсифікаціям під час голосування та підрахунку голосів Віктор Янукович випередив Віктора Ющенка.

Через рік, вже у листопаді 2015-го, Віктор Ющенко вперше утвердив свято День Свободи.

У листопаді 2013 року українці знову об'єдналися і вийшли на акції протесту. Увечері 21 листопада, на майдані Незалежності почали збиратися учасники мітингу. У цей вечір їх вже було 1500, а до 24 листопада на головній площі країни вже було понад 100 тисяч прихильників євроінтеграції. Також протести пройшли у Львові та Харкові.

Пізніше відбувся страйк студентів, а 29 листопада на Євромайдані відбувся грандіозний мітинг із закликами до відставки уряду і дострокових виборів у парламент.

Кривавою виявилася ніч на 30 листопада. Тоді для того, щоб розігнати майданівців влада застосувала силу. І це був тільки початок. Протести перетворилися з проєвропейських в антиурядові і стали носити більш масштабний характер.

18-20 лютого відбувся пік Революції Гідності. У ці дні відбулися криваві сутички в центрі Києва, підпалили Будинок профспілок і розстрілювали багатьох євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні.