A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Хмільницька громада
припинила діяльність, увійшла до складу Новобілоуської громади

Інформація Фонду соціального страхування України

Дата: 17.08.2020 10:06
Кількість переглядів: 62

КОЛИ ДОПОМОГА ПО ТИМЧАСОВІЙ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ

НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ НЕ НАДАЄТЬСЯ?

 

Відповідно до частини першої статті 22 Закону України № 1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 1105), допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї страхового випадку.

В свою чергу, Міністерством соціальної політики України в листі від 31.07.2015  445/18/99-15 зазначено, що у разі, якщо застрахована особа не здійснює трудову діяльність та їй не нараховується заробітна плата, допомога по тимчасовій непрацездатності не надається.

На сьогодні чинне законодавство дозволяє представникам малого та середнього бізнесу зупиняти свою діяльність керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020  211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», а працівники на період карантину можуть отримувати допомогу по частковому безробіттю відповідно до «Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020  306.

Звертаємо увагу, що законодавчими та нормативно-правовими актами не передбачено можливість одночасного отримання застрахованими особами допомоги по частковому безробіттю на період карантину та допомоги по тимчасовій непрацездатності від Фонду соціального страхування України за календарні дні, за які підприємству надавалося вищевказане фінансування від центрів зайнятості.

Отже, нарахування та виплата підприємством допомоги своїм працівникам по тимчасовій непрацездатності в період отримання допомоги по частковому безробіттю є порушенням порядку використання страхових коштів з боку страхувальника (стаття 22 Закону № 1105), а суми отриманих та використаних на виплату матеріального забезпечення коштів Фонду мають вважатися неправомірно витраченими, підлягають поверненню до Фонду із застосуванням фінансових санкцій, передбачених частиною шостою статті 15 Закону № 1105.

 

Відділ аналізу та контролю за використанням

роботодавцями коштів Фонду Управління виконавчої

дирекції Фонду соціального страхування України в

Чернігівській області

 

 

 

 

У липні Фонд направив на фінансування декретних 490 млн гривень

Протягом липня Фонд соціального страхування України прийняв до оплати заяви-розрахунки для фінансування допомоги по вагітності та пологах на суму 490,8 млн грн. Це на 12,7%, або 55,1 млн гривень більше, ніж у червні 2020 року.

Загалом виплати нараховано для більше 13 тисяч працюючих жінок за понад 1,7 млн днів перебування у декретних відпустках.

Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах у липні склав 281,8 гривні.

Нагадаємо, допомога по вагітності та пологах у розмірі 100% середньої заробітної плати надається працюючим жінкам за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

 

Середньоденна допомога по догляду за хворими дітьми зросла на 20,9%

За оперативними даними українські працівники провели 1 мільйон 279 тисяч 783 дні, доглядаючи за хворими дітьми і родичами у січні–червні 2020 року. Фонд соціального страхування України компенсував втрачений за цей час заробіток, починаючи з першого дня і за весь час догляду, на суму 388,9 мільйонів гривень. Виплати отримали 134,4 тисячі застрахованих осіб.

Середньоденний розмір такої допомоги від Фонду склав 303,85 гривень за підсумками півріччя, що на 52,48 гривень, або 20,9% більше, ніж за той же період 2019 року.

Нагадаємо, надання допомоги з тимчасової втрати працездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. А в разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи у стаціонарі разом із хворою дитиною.

Допомога по догляду за хворим членом сім’ї виплачується не більш як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більш ніж за сім календарних днів.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь