Фонд соціального страхування України інформує

Дата: 29.04.2020 16:38

Роз'яснення щодо строків виплат допомог від Фонду

Фонд соціального страхування України виплачує допомоги по тимчасовій непрацездатності і по вагітності та пологах у повному обсязі, однак сьогодні є затримки в строках фінансування.

Розповідаємо з чим це пов'язано та як пришвидшити отримання допомог від ФССУ.

Який строк затримки?

? Тривалість затримки коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду. Сьогодні вона складає 13 робочих днів.

Що сталося?

? Бюджет Фонду – це частка від єдиного внеску, який щомісяця сплачуєте ви, або за вас сплачує ваш роботодавець.

? Від усієї суми зібраного ЄСВ до Фонду направляється 9,5727%.

? По мірі сплати ЄСВ роботодавцями, ці кошти надходять на рахунок Фонду – і одразу направляються на фінансування матеріального забезпечення і страхових виплат:

? допомог по тимчасовій непрацездатності (лікарняні),

? допомог по вагітності та пологах,

? допомог на поховання,

? щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві тощо.

? Однак сьогодні обсяг видатків Фонду перевищив обсяг надходжень.

? Це пов’язано із зменшенням надходжень ЄСВ – зокрема, через нижчий від прогнозованого розмір фонду оплати праці по країні, зменшення обсягів виробництва під час пандемії.

? У березні на рахунок Фонду надійшло 2,1556 млрд гривень частки єдиного внеску, видатки Фонду за той же період склали 2,2555 млрд гривень. За підсумками І кварталу до Фонду надійшло на 219,3 млн грн менше частки ЄСВ від плану.

Як пришвидшити отримання допомоги?

? Трапляється, що затримки пов’язані не зі зменшенням надходжень від ЄСВ, а викликані зволіканням у подачі заяв-розрахунків.

? Фонд здійснює фінансування на підставі отриманої від вашого роботодавця заяви-розрахунку – саме від дати її подачі, у першу чергу, залежить дата виплати.

? Не втрачайте зв'язок із своїм роботодавцем, бухгалтером та комісією (уповноваженим) із соціального страхування вашого підприємства.

? Дізнатись дату прийняття Фондом заяви-розрахунку на виплату вам коштів можна на своєму підприємстві, або у робочому органі виконавчої дирекції Фонду, де зареєстрований ваш роботодавець. Для цього вам буде необхідно назвати номер вашого ідентифікаційного коду. Контакти усіх робочих органів можна знайти на сайті ФССУ: bit.ly/2XDCIW3, а номери гарячих ліній усіх обласних управлінь тут: bit.ly/3eqDVGa

? Коли ви знаєте дату подачі заяви-розрахунку, слідкувати за виплатами можна на телеграм-каналі ФССУ: t.me/socialfund, де в оперативному режимі оновлюється інформація щодо сум і дат, за які Фондом профінансовано матеріальне забезпечення і страхові виплати.

? Зверніть увагу, що Фонд перераховує кошти для виплати вам допомог на рахунок роботодавця, який, у свою чергу, здійснює виплати своїм працівникам. Це може зайняти трохи часу.

Реабілітаційним лікуванням за кошти Фонду забезпечено на 11% більше осіб

За підсумками І кварталу відновним лікуванням на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів за кошти Фонду соціального страхування України було забезпечено 5 132 особи. Це на 511 осіб, або 11% більше порівняно з тим же періодом минулого року.

Фонд фінансує курс реабілітаційного лікування для кожного працевлаштованого після важких захворювань і травм за наявності медичних показань. Зокрема, у разі підгострого періоду інфаркту міокарда, опіків, захворювань легень тощо. Таке лікування надається застрахованим особам з метою якнайшвидшого відновлення здоров’я після закінчення гострого періоду захворювання.

Нагадаємо, на сьогодні укладення договорів для проходження реабілітації за кошти Фонду тимчасово призупинено на період дії карантину. Рішення прийнято з метою запобігання поширенню COVID-19 і недопущення ризику зараження застрахованих осіб, а також забезпечення реалізації заходів із протидії пандемії.

Фонд щоденно здійснює виплати і допомоги застрахованим особам та потерпілим на виробництві

Фонд соціального страхування України працює в штатному режимі, виконуючи всі статутні завдання та функції, передбачені законодавством України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Фінансування допомог та страхових виплат здійснюється Фондом щоденно, по мірі надходжень від сплати роботодавцями єдиного внеску.

Станом на 22 квітня заборгованість з виплат матеріального забезпечення становила 1284,9 млн грн, станом на 27 квітня – 1110,6 млн грн, тобто скоротилася на 174,3 млн грн.

Так, за період з 22 по 27 квітня п.р. ФССУ профінансував надання матеріального забезпечення за заявами-розрахунками, поданими роботодавцями, на загальну суму 350,1 млн грн, зокрема:

- на оплату допомог по тимчасовій непрацездатності – 247,67 млн грн;

- допомог по вагітності та пологах – 99,34 млн грн;

- допомог на поховання – 0,69 млн грн;

- допомог по тимчасовій непрацездатності, пов’язаній з виробництвом – 2,39 млн грн.

Наразі ведеться робота з Міністерством соціальної політики України та підготовлені відповідні ініціативні листи щодо виділення коштів ФССУ з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками.

Пресслужба виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України