Хмільницька Масниця

Дата: 05.03.2020 14:49

Хмільницька Масниця

29 березня Хмільницька громада святкувала Масницю. З кожним роком це свято збирає все більше людей. На захід зібралися представники Роїща, Довжика, Табаївки, Унучок, Рівнопілля, Рябців та усіх околиць об’єднаної громади. Готувались до свята ретельно: господині пекли млинці, пиріжки, вареники. Робили програму і для дітей, і для дорослих.

На урочисте відкриття свята був запрошений сільський голова Хмільницької ОТГ Юрій Слюнько. Він привітав усіх із Масницею: - Весна завжди перемагає. Як би не було погано, але кожна людина, кожна родина сподівається на кращий стан справ у поточному році. Тож готуймося до Прощеної неділі, вибачаємо і просимо вибачення. А з понеділка з новими силами справимося з постом, зустрічаймо весну.

Організаторами свята «Масниця щедра гостей всіх вітає» виступила Хмільницька сільська рада, а підготували й провели його працівники сільського будинку культури та бібліотеки.

Розпочали дійство діти, закликавши весну та запросивши в гості Масляну, яка принесла на гостину смачних вареників із сиром. Учасники хорового колективу «Любисток» Хмільницького БК не тільки співали пісень, а й показали колодійні обрядодійства: в’язання, волочіння, чіпляння колодки та взаємні гостини із ритуальними стравами.

Естафету фольклорного  дійства підхопили учасники театрального гуртка, які продемонстрували обряд гуляння молоді на Масницю.

Неймовірне дійство супроводжувалося піснями, танцями, хороводами, іграми та тематичними інсценівками.

Далі розвернулося справжнє гуляння. Гості мали змогу завітати до святкових палаток від Довжика та Роїща, сфотографуватися  у фото зоні, позмагатися в стрільбі із пневматичної гвинтівки, зробити власну ляльку-мотанку на майстер класі та відвідати ятки виїзної торгівлі. Діток катали на поні, а дорослим дарував гарний настрій дует «Гармонія». Всіх присутніх частували варениками, юшкою та кулішем, приготовленим за таємничою рецептурою роїщанської господині. Організатори не залишили жодного з присутніх голодним та сумним.

День був дуже насичений позитивними емоціями. Спалювання опудала Зими стало кульмінацією свята.

Наступного дня, у Прощену неділю, на запрошення жителів та за сприянням місцевого підприємця Ігоря Бабича, учасники театрального гуртка Хмільницького БК завітали з обрядовим дійством до с.Рябці, завершивши Масляний тиждень.

Святкування важливе: це можливість людям побачитися, поспілкуватися, дізнатися чим живуть у інших селах, до того ж відпочинок у колі друзів – це найкраще що може бути.