припинила діяльність, увійшла до складу Новобілоуської громади

Герб с.Хмільниця

Дата: 21.02.2020 05:23

Опис герба села Хмільниця та територіальної громади: щит герба розділений на дві частини. У першій, у світло-блакитному полі, зображено бронзовий хрест ХІІ століття, знайдений у 80-х рр. ХХст. під час археологічних розкопок в урочищі “Ланок” неподалік від с.Хмільниця – єдина знахідка такого типу в Україні. Символ свідчить про давнє існування поселення людей на сучасній території села та глибокі традиції православ’я. Під хрестом розміщені гілка хмелю – символізує одну з  версій появи назви поселення та пшеничні колоски – життя та праця людей на хліборобській ниві.

У другій, у срібному колі, зображено хвилясту блакитну лінію, що символізує місце першого поселення людей на сучасній території села, яке в історичних документах згадується як “Хмельничный ручей”. Дві золоті зірки над хвилястою лінією символізують те, що в селі Рябці народився Герой Радянського Союзу В.І.Жабинський, в с.Хмільниці довгий час очолював місцеве сільськогосподарське підприємство та за здобутки в роботі одержав високе звання Героя Соціалістичної Праці В.Д.Луговський.

Світло-блакитний колір символізує красу та велич рідного краю. Срібний колір відображає миролюбність, шляхетність та щиросердя жителів села.