Семінар "Організація роботи ради і виконкому ОТГ"

Дата: 15.08.2019 11:05

Працівники сільської ради відвідали семінар "Організація роботи ради і виконкому ОТГ" для представників новостворених громад.

Організатор заходу - Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

Ірина Кудрик (Iryna Kudryk), директорка Чернігівського ЦРМС, розповіла про підготовку та проведення сесій в ОТГ. Надала рекомендації щодо процедурних питань та регламенту роботи органу місцевого самоврядування. Також вона зупинилася на питаннях взаємодії з депутатами місцевих рад та налагодженні ефективної співпраці.

Людмила Чабак, радниця з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, пояснила як готуються проекти рішень та навела приклади найбільш поширених помилок в рішеннях перших сесій рад.

Як налагодити ведення діловодства в ОТГ та якими інструкціями з діловодства потрібно користуватися в роботі розповіла Наталія Новик, начальниця відділу формування Національного фонду та діловодства Державного архіву Чернігівської області.

Про службу в органах місцевого самоврядування та актуальні кадрові питання діяльності ОМС розповіла Ірина Галайко, заступниця начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях.

Олександр Мельник (Alex Melnyk), радник з питань місцевих фінансів Чернігівського ЦРМС, пояснив процес підготовки місцевих бюджетів на 2020 рік на основі виконання бюджетів минулих років. Учасники семінару отримали перелік нормативно-правових актів, якими варто користуватися при розробці рішення про місцеві бюджети.

Про забезпечення доступу до публічної інформації та антикорупційне законодавство в роботі посадових осіб органів місцевого самоврядування розповів Dmytro Shumar, юрисконсульт Чернігівського ЦРМС.