Привітання з ювілеєм

Дата: 03.08.2019 21:09

20 травня депутат районної ради Наталія Лазарева, сільський голова Юрій Слюнько, працівники культури та бібліотекар привітали з вісімдесятирічним ювілеєм місцеву вишивальницю Ганну Федосівну Кобець. Принесли в дім людини, яка нещодавно пережила непоправну втрату, трішечки радості та розради, маленьке свято для душі.

Скільки себе пам’ятаю, розговорилася Ганна Федосівна за святковим столом, на який за лічені хвилини поставила страви та напої, - найбільшим дивом для мене є листочок, що розвивається з бруньки, квітка, що розкривається з пуп’янка. Люблю чарівну сонячну пору, в яку я народилася. Кругом рясніють соковиті зелені трави, радують око та милують душу запашні луги з квітковим розмаїттям. А як у нас у рівчаку співають солов’ї, їхній спів так і розливається! А чи слухає солов’їв теперішня молодь, адже це пора кохання?

В інший час і не могла народитися ця чарівна, проста, світла душею жінка. Вправно. Нитка за ниткою вона уміло малює візерунки на килимах, картинах, портретах, рушниках, скатертинах, серветках... «Вишиваю, коли вільна година . Прийшла до хати, хочу відпочити ,- говорить вишивальниця,- сіла собі півгодинки, годинку повишивала – я себе заспокоїла, відпочила». Якби ми попросили майстриню полічити скільки ж у неї робіт, то не злічила б точно. Її вишивки, які знаходяться у приміщенні школи та бібліотеки надають особливої урочистості та святковості.

У День вишиванки майстриня подарувала користувачам бібліотеки вишитий бісером символ України – Державний Герб. Такий подарунок чекає і школярів,- зізналася Ганна Федосівна.

Із майстринею ми домовилися зустрітися 17 грудня. У цей день , за народним календарем, відзначають день Варвари, покровительки вишивальниць. Тож ми бажаємо Ганні Федосівні міцного здоров’я, щоб узимку провела майстер – клас по вишиванню для всіх охочих та тих , хто мріє навчитися вишивати.

Із великою вдячністю і сльозами на очах проводжала нас господиня за ворота, цілуючи та обіймаючи. Із її вуст звучали слова: «Як же я, діточки, усіх вас люблю».